březen 2019
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Návštěvy

Dnešní den2
Tento týden66
Tento měsíc248
Celkem11068

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kurz kreslení - Zendala 14.3.2019

Harmonie a relax prostřednictvím kreslení

Tématem kurzu je tvorba vlastního relaxačního obrázku, inspirováno technikou Zentangle a kresbou mandaly. Toto relaxační kreslení je prostředkem ke zlepšení paměti, k podpoře tvořivosti, k uklidnění ve stresových situacích.

Není třeba umět kreslit, stačí chuť zkusit něco nového. Neváhejte a využijte kurz na překonání obav z kreslení.

Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.  K dispozici je veškerý materiál na tvoření. 

Cena: 350,- Kč

Délka trvání: 2,5 hod.

Maximální počet účastníků: 8

Lektorka: Izabela Jelínková

 

Místo a termín:

 14. 3. 2019 od 17.00 hod Korálkárna Qitko, Dolní nám. 10, Olomouc

 

Rezervujte si své místo včas na    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mandala -   znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Ačkoli toto slovo pochází z východu, samotná mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu. Mandaly se dají najít také v půdorysu staveb ze starého EgyptaBabylónu a Jávy. V moderních dějinách je mandala  půdorysem nejvyšší budovy světa v Dubaji.

Původně bylo slovo mandala používáno pouze ve staroindickém obřadním jazyce sanskrtu. Ve 20. století se ale jeho používání rozšířilo díky C. G. Jungovi do celého světa. Jung totiž tímto slovem začal označovat nejprve své kruhové kresby a později i kresby svých pacientů a další kruhové ornamenty, které se hojně vyskytují po celé Evropě. Došlo tak k rozšíření významu slova z původně náboženských obrazů z východu na jakékoliv kruhové kresby a ornamenty.

V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. Toho využívá i psychologie a psychoterapie, kde jsou mandaly používány jako relaxační pomůcka a jako doplněk k tradiční léčbě.

(wikipedie)

Zentangle® - zakladateli  techniky jsou Rick Roberts a Maria Thomasová. Jde o novou metodu meditativního kreslení, která umožňuje všem vytvořit si vlastní propracované kresby. Vzory Zentangle® mají širokou škálu využití. Pomocí nich stvoříte fantazijní svět plný ztřeštěných květin, podivných hub, elegantních ptáčků a víl, nebo je můžete využít k ozdobení všeho, co vás jen napadne, a udělat tak své okolí krásnějším. 

Kreslení opakujících se vzorů, linií, tvarů zvládne každý. Relaxační kresba vám pomůže k lepšímu soustředění, rozvine vaši kreativitu, posílí sebevědomí.