Naše nabídka

Kurzy kreslení a malování

Malba a kresba jsou intuitivním ztvárněním emocí, vztahů, prožitků a skutečností našeho světa. Tvořivost dřímá v každém z nás a aktivní použití těchto tvůrčích sil má ozdravnou schopnost.

Kreslení a malování je přirozená lidská činnost, mnohé odradila výtvarná výchova ve škole, mnohé odrazuje strach z kritiky našich nejbližších, ale i velká sebekritika.

Cílem kurzů není naučit vás dokonale kreslit, cílem je, aby jste se naučili tvořit si svůj život. Prostřednictvím kreativních výtvarných technik najít potenciál ukrytý v každém z vás, podpořit individuální dovednosti a schopnosti, učinit sebe i svět šťastnější, barevnější, spokojenější.

Kreslení a malování je odrazovým můstkem k dalším kreativním technikám, např. šití, výroba šperků, interiérový design atd.

V nabídce jsou kurzy kreslení – základy kreslení, perspektiva, květiny, relaxační kreslení s mandalou a Zentangle obrázky. Pokud se chcete naučit malovat, vybrat si můžete enkaustiku – malování horkým voskem na různé téma, malování na hedvábí,  abstraktní malování akrylem, malování akvarelem – květinové téma.

Akryl

Obdivujete originalitu a lákají vás barvy? Chcete se u tvorby úplně uvolnit a zapomenout na jakákoliv pravidla? Akrylové barvy jsou úžasným výtvarným médiem, které prostřednictvím vodou ředitelných barev umožňuje vytvářet nádherné barevné obrazy. Pomocí barev a speciálních výtvarných médií vytvoříte obraz, který bude ozdobou vašeho interiéru. Na kurzech se můžete naučit malovat abstraktní obrázky, květinové motivy nebo jednoduchou krajinu. Dozvíte se základní informaci o míchání barev, kompozici, perspektivě. Maluje se na plátno napnutém na rámu. Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit základy malby. Přijďte si odpočinout od svých každodenních starostí a užijte si relax při malování. Kurz je vhodný pro všechny, bez ohledu na výtvarné schopnosti.

Akvarel

Dopřejte si pohodové tvoření akvarelovými barvami. Akvarely jsou vodou ředitelné barvy a používají se už po tisíciletí. Toto umění se na první pohled může zdát složité, ale stejně jako většina věcí, potřebujete jen trochu času a trénování a vytvoříte obrázek, který vás nadchne. Krása malování akvarelovými barvami spočívá v její nepředvídatelnosti a je to vynikající způsob relaxování. Můžete pracovat rychle a živelně, dát prostor barvám zapíjet se do sebe, využít volnosti pohybu po papíře. Nebo si dáte čas a každou vrstvu necháte zaschnout, předem si promyslíte každý tah. Ideální je kombinovat různé způsoby a experimentovat. Není nutná žádná předchozí zkušenost s kreslením a malováním, na kurzu si zkusíte vytváření různých efektů, jak správně tvořit objem, jak zobrazit stín a světlo.

Enkaustika

Je to malování horkým voskem a je to skvělá relaxační technika, při které pomocí žehličky, voskovek a různých nevšedních materiálů vytvoříte krásný obrázek. Na kurzu se naučíte tvořit různé tvary speciální enkaustickou žehličkou, využijete i nevšední materiály při malování, vyzkoušíte si tvoření detailů enkaustickým perem a kouzelné efekty horkým vzduchem. Vytvoříte si sadu obrázků, které potěší nejen vás, ale i vaše blízké. Zvolit si můžete několik témat - základy malování horkým voskem, květiny, krajina, malování na plátno. Kurzy jsou vhodné pro každého, bez ohledu na výtvarné zkušenosti.

Malování na hedvábí

Dopřejte si luxusní originál do vašeho šatníku a namalujte si hedvábný šál s vlastním motivem. Hedvábí je jemný a krásný přírodní materiál, který v létě chladí a v zimě hřeje. Na kurzu si společně vyrobíme originální hedvábný šál. Naučíte se napnout hedvábí na rám, seznámíte se se základními principy malování na hedvábí, vyzkoušíte si různé techniky - malování kontur, zapouštění barev, efekty se solí. Kurz je vhodný pro každého, bez ohledu na výtvarné zkušenosti. Jsou připraveny obrázky pro inspiraci i šablony pro snadnější kreslení motivů na šál.

spiralobr_2