Naše nabídka

Kurzy kreslení a malování

Malba a kresba jsou intuitivním ztvárněním emocí, vztahů, prožitků a skutečností našeho světa. Tvořivost dřímá v každém z nás a aktivní použití těchto tvůrčích sil má ozdravnou schopnost. 

Kreslení a malování je přirozená lidská činnost, mnohé odradila výtvarná výchova ve škole, mnohé odrazuje strach z kritiky našich nejbližších, ale i velká sebekritika.

Cílem kurzů není naučit vás dokonale kreslit, cílem je, aby jste se naučili tvořit si svůj život. Prostřednictvím kreativních výtvarných technik najít potenciál ukrytý v každém z vás, podpořit individuální dovednosti a schopnosti, učinit sebe i svět šťastnější, barevnější, spokojenější.

Kreslení a malování je odrazovým můstkem k dalším kreativním technikám, např. šití, výroba šperků, interiérový design atd.

V nabídce jsou kurzy kreslení – základy kreslení, perspektiva, květiny, relaxační kreslení s mandalou a Zentangle obrázky. Pokud se chcete naučit malovat, vybrat si můžete enkaustiku – malování horkým voskem na různé téma, malování na hedvábí,  abstraktní malování akrylem, malování akvarelem – květinové téma.

Akryl

Obdivujete originalitu a lákají vás barvy? Chcete se u tvorby úplně uvolnit a zapomenout na jakákoliv pravidla? Akrylové barvy jsou úžasným výtvarným médiem, které prostřednictvím vodou ředitelných barev umožňuje vytvářet nádherné barevné obrazy. Pomocí barev a speciálních výtvarných médií vytvoříte obraz, který bude ozdobou vašeho interiéru. Na kurzech se můžete naučit malovat abstraktní obrázky, květinové motivy nebo jednoduchou krajinu. Dozvíte se základní informaci o míchání barev, kompozici, perspektivě. Maluje se na plátno napnutém na rámu. Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit základy malby. Přijďte si odpočinout od svých každodenních starostí a užijte si relax při malování. Kurz je vhodný pro všechny, bez ohledu na výtvarné schopnosti.

Akvarel

Dopřejte si pohodové tvoření akvarelovými barvami. Akvarely jsou vodou ředitelné barvy a používají se už po tisíciletí. Toto umění se na první pohled může zdát složité, ale stejně jako většina věcí, potřebujete jen trochu času a trénování a vytvoříte obrázek, který vás nadchne. Krása malování akvarelovými barvami spočívá v její nepředvídatelnosti a je to vynikající způsob relaxování. Můžete pracovat rychle a živelně, dát prostor barvám zapíjet se do sebe, využít volnosti pohybu po papíře. Nebo si dáte čas a každou vrstvu necháte zaschnout, předem si promyslíte každý tah. Ideální je kombinovat různé způsoby a experimentovat. Není nutná žádná předchozí zkušenost s kreslením a malováním, na kurzu si zkusíte vytváření různých efektů, jak správně tvořit objem, jak zobrazit stín a světlo.

Enkaustika

Je to malování horkým voskem a je to skvělá relaxační technika, při které pomocí žehličky, voskovek a různých nevšedních materiálů vytvoříte krásný obrázek. Na kurzu se naučíte tvořit různé tvary speciální enkaustickou žehličkou, využijete i nevšední materiály při malování, vyzkoušíte si tvoření detailů enkaustickým perem a kouzelné efekty horkým vzduchem. Vytvoříte si sadu obrázků, které potěší nejen vás, ale i vaše blízké. Zvolit si můžete několik témat - základy malování horkým voskem, květiny, krajina, malování na plátno. Kurzy jsou vhodné pro každého, bez ohledu na výtvarné zkušenosti.

Malování na hedvábí

Dopřejte si luxusní originál do vašeho šatníku a namalujte si hedvábný šál s vlastním motivem. Hedvábí je jemný a krásný přírodní materiál, který v létě chladí a v zimě hřeje. Na kurzu si společně vyrobíme originální hedvábný šál. Naučíte se napnout hedvábí na rám, seznámíte se se základními principy malování na hedvábí, vyzkoušíte si různé techniky - malování kontur, zapouštění barev, efekty se solí. Kurz je vhodný pro každého, bez ohledu na výtvarné zkušenosti. Jsou připraveny obrázky pro inspiraci i šablony pro snadnější kreslení motivů na šál.

Kurz kreslení pravou hemisférou

Dvoudenní základní kurz kreslení, který vám pomůže naučit se vnímat věci kolem sebe a pak to, co vidíte, bez obav i nakreslit.
Tvořivostí lze projevit svá přání, touhy, radosti, ale i smutky a nepokoje. Tvoření je cestou k harmonii mysli, těla i duše, cestou k nalezení sebe sama.
Cílem kurzu je probuzení pravé mozkové hemisféry, která se díky dnešní uspěchané a materialisticky zaměřené době dostává do pozadí. Propojením obou mozkových hemisfér uvolníte tvořivé síly dřímající v každém z vás, prožijete pocit rovnováhy a harmonie, získáte nové zážitky.
Je možné naučit se kreslit?
I když si o sobě myslíte, že neumíte kreslit a že se to nelze naučit, tento kurz vás přesvědčí, že kreslení a malování je dovednost, kterou se lze naučit.
Nepotřebujete nadání či talent, všichni umíte od nepaměti kreslit a máte přirozený vztah k tvůrčí činnosti. Vzpomeňte si na své dětství. Záleží jen na vás, do jaké míry tuto vlastnost rozvíjíte či chcete rozvinout.
Co lze očekávat od kurzu?
Ve skutečnosti nejde jen o kreslení, jde o to, naučit se věřit sám sobě a ověřit si, že když člověk chce, dokáže cokoliv. Jako je čtení či psaní naše naprostá přirozenost, je i kreslení činnost, kterou mohou umět všichni. Při kresbě portrétu začnete pracovat sami na sobě, rozvíjet svou tvořivost, sebevědomí, trpělivost, schopnost ohodnotit sám sebe.
Proč nepoužíváme pravou hemisféru běžně?
Obě mozkové hemisféry spolu skvěle vycházejí a doplňují se, když jsou v rovnováze. Dnešní uspěchaná doba je více napojena na levou půlku mozku, která je orientována na výkon, kritiku, čas. Pravá mozková hemisféra vám pomůže naučit se vnímat věci kolem sebe a pak to, co vidíte, nakreslit. Tento kurz oživí chuť k přirozené hravosti a pomůže vám najít tu tvořivější podstatu vaší mysli. Naučí vás kreativně myslet a hledat nové možnosti řešení i v běžném životě.
Co vás na kurzu čeká:
· základy kresby
· kresba snových symbolů
· inspirace uměním starých mistrů
· rozvoj kreativity
· obnovení schopnosti vnímat detaily
· eliminace pocitů méněcennosti
· prohloubení schopnosti pozorování a sebevyjádření
· podpora tvůrčí energie, vnímavosti, schopnosti vidět svět jinak.
Komu je kurz kreslení určen?
Kurz je určen pro všechny bez ohledu na výtvarné schopnosti, starší 18 let.

Kreslení pravou hemisférou - ukázky prací absoloventů kurzu

25_125_2
2122
2324